Materiały Szkoleniowe #6 - TRENING POZYCYJNY

W szóstej odsłonie "materiały szkoleniowe", chcemy zaprezentować jeszcze cieplutką, publikację Polskiego Związku Piłki Nożnej, która jest suplementem do Narodowego Modelu Gry.Opis : (wstęp) :
Praca szkoleniowa nie polega wyłącznie na przygotowaniu treningów czy poprowadzeniu drużyny w meczu mistrzowskim. Każdy trener powinien również posiadać i stale rozwijać swój zmysł obserwacji: dostrzegać u piłkarzy aspekty ich gry, które należy poprawiać lub doskonalić.
Dotyczy to nie tylko konkretnych umiejętności, lecz także stref, w których zawodnicy mogą je stosować.

Dlatego kolejnym rozdziałem rozwoju szkolenia trenerów w polskiej piłce nożnej jest suplement Narodowego Modelu Gry dotyczący treningu pozycyjnego. W  trakcie swojej kariery piłkarskiej występowałem na kilku różnych pozycjach, w  różnych rolach w każdej z trzech formacji.
Dostrzegając rosnące znaczenie uniwersalności we współczesnej odmianie gry, należy mieć jednak na uwadze fakt, że wysoce cenieni są wciąż specjaliści.

Z tego wynika chęć zwrócenia uwagi nie tylko na szczegółowe rozpisanie zadań piłkarzy
na konkretnych pozycjach, ale też na środki treningowe mogące służyć rozwojowi ich gry w konkretnych ramach. Proces nauczania jest oczywiście zintegrowany z systemami przedstawionymi w Narodowym Modelu Gry, którego zresztą poniższy suplement jest wyczerpującym rozwinięciem.

Jednocześnie mogę ze swojej strony zapewnić, że Polski Związek Piłki Nożnej nadal zamierza rozwijać bibliotekę wydań suplementów w powiązaniu z Narodowym Modelem Gry. Stale wzrastającej liczbie trenerów chcemy pomóc w pierwszym kroku, a także na kolejnych etapach ich pracy. Nie robimy tego poprzez narzucanie rozwiązań, ale sugerowanie tych, które są efektem połączenia wiedzy teoretycznej i praktycznej grupy zgromadzonych w projekcie ekspertów.

Jak zwykle odnośnie do procesu szkolenia apeluję o cierpliwość oraz konsekwencję w pracy trenerskiej, będąc również przekonanym, że te cechy pomogą Państwu w rozwijaniu zawodników, drużyn, jak również poziomu piłki nożnej w naszym kraju.

Zbigniew Boniek
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej


Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !