Konspekt jednostki treningowej U7 - nauka i doskonalenie gry 1x1 - POBIERZ

Konspekt jednostki treningowej U7 -  nauka i doskonalenie gry 1x1Witaj Trenerze, zainteresowanie konspektami dla piłkarskich skrzatów które udostępniałem na stronie projektu, było bardzo duże o czym świadczą statystyki odsłon danego postu ( każdy ponad 1000 odsłon), dlatego też bazę konspektów dla tej kategorii poszerzam o kolejny materiał gotowy do pobrania wprost na twój telefon czy komputer. 

Temat główny : nauka gry 1x1
W treningu tym zastosowano progresję trudności ćwiczeń, gdzie początkowo zawodnicy poruszają się bez piłek, lecz muszą odpowiednio reagować i obserwować sygnały jakie pokazuje trener. Ta część treningu (faza szału) ma na celu wyszumienie się oraz przygotowaniem zawodników do części głównej treningu. Kolejna część obejmuje prowadzenie piłki nogą z dodatkowymi zasadami, które zawodnicy poznali w ćwiczeniu wcześniejszym. W modyfikacji tego ćwiczenia wprowadzono kolejne utrudnienia, które polega na wyznaczeniu przez trenera kilku zawodników mających przeszkadzać pozostałym osobom prowadzić piłkę. Następna część treningu obejmuje grę 1x1, w której zawodnicy mają zadanie jak najdłużej utrzymać się przy piłce. Na określony sygnał, zawodnik z piłką podejmuje decyzję przeprowadzenia piłki przez właściwą bramkę.

Końcowa część treningu stanowi swobodna gra. Zaleca się, aby dla tej kategorii wiekowej stosować małe gry 2x2, 3x3. Trenerze, pamiętaj aby na gry poświęcić minimum 50 % czasu trwania treningu.

Mam nadzieję, że konspekt Ci się spodoba i przyda się w twojej trenerskiej pracy. Koniecznie daj mi o tym znać w komentarzu  pod tym wpisem⬇⬇⬇ 


Pobierz konspekt U7 - nauka i doskonalenie gry 1x1 - TUTAJ


Na koniec jeszcze jedno, gdybyś potrzebował konspektu treningowego na dany temat dla konkretnej kategorii wiekowej, daj znać w komentarzu, na naszym Facebooku bądź mailowo : kontakt@treningzpasja.pl . Na pewno coś przygotujemy. 

Zaprezentowany konspekt, jest jednym z 80 konspektów znajdujących się w książce "Konspekty dla skrzatów 5-6 lat". Link do całego zbioru : https://www.konspektypilkanozna.pl/sklep/konspekty-dla-skrzatow-5-6-lat/

Sprawdź inne propozycje konspektów treningowych tutaj : KONSPEKTY

Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !

____________________________________________________________
Trenerze jeśli taka forma wpisów przypadła Ci do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej jednostek treningowych czy materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !