Materiały Szkoleniowe #5 - ABC Trenera Dzieci

W piątej odsłonie wpisów pt. "materiały szkoleniowe", chcemy zaprezentować jeszcze cieplutką, publikację Polskiego Związku Piłki Nożnej, pod tytułem "ABC trenera dzieci". 


Wielu trenerów pracujących z dziećmi bazuje na swoim doświadczeniu wypracowanym przez lata pracy w piłce nożnej lub karierze piłkarskiej. Bezsprzecznie doświadczenie jest rzeczą bezcenną, ale musi ono być również poparte konkretną i usystematyzowaną wiedzą zgodną z metodologią szkolenia na danym etapie rozwoju człowieka. Ułożenie i przeprowadzenie jednostki treningowej nie jest żadnym problemem dla doświadczonego trenera, niestety jednak zbyt często zawartość treści treningowych jest zupełnie nieadekwatna do wieku i możliwości psychofizycznych dziecka. Aby w tym pomóc, wydaliśmy „ABC trenera dzieci”.
Dlatego też, aby nie szkodzić dziecku, a przede wszystkim wydobyć z niego pełen potencjał w złotym okresie rozkwitania młodego człowieka do 12 roku życia trener musi znać cele i potrzeby zawodnika. W tym opracowaniu przedstawiamy główne założenia szkolenia w grupach dziecięcych i młodzieżowych. 
- PZPN


FILARY SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szkolenie piłkarskie to długi i wszechstronny proces. Nie da się wychować kompletnego piłkarza skupiając się jedynie na jednym, wybranym aspekcie szkolenia, np. technice. Aby zwiększyć szansę dziecka na spełnienie jego i naszych marzeń o grze na wysokim poziomie, trener musi patrzeć na szkolenie wielowątkowo. Podstawą szkolenia są FILARY, wokół których powinien kręcić się proces szkolenia i wychowywania młodego człowieka, zwiększające szansę na wydobycie z niego całego potencjału.


Wokół tych filarów szkolenia jest zbudowana nie tylko ta publikacja, ale też program szkoleń Mobilnych Akademii Młodych Orłów oraz treści szkoleniowe przedstawiane na konferencjach Akademia Piłkarska Grassroots w poprzednich latach (2016, 2017) oraz konferencji Akademia Grassroots w tym roku.

Oprócz materiałów związanych wprost ze szkoleniem piłkarskim, nasza publikacja zawiera m.in. także materiały o odżywaniu młodego zawodnika, fair play czy o przeciwdziałaniu dyskryminacji przez trenera.
 - laczynaspilka.pl

POBIERZ "ABC trenera dzieci" - TUTAJ

Sprawdź inne materiały szkoleniowe tutaj : Materiały szkoleniowe

Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !