Środki treningowe z pasją #9 - gra 1x1 - przyjęcie kierunkowe i technika podania

 

  Przerwa wakacyjna za nami, więc czas wziąć się do "roboty". Przez ten okres nic nie pojawiało się na blogu, ale teraz przyjdzie czas żeby to zmienić. Dzięki programowi do tworzenia grafik i animacji będę mógł w łatwiejszy sposób przekazywać wam swoje zebrane doświadczenia. Dziś chciałbym pokazać wam ciekawy sposób rywalizacji 1x1, który możemy wykorzystać w doskonaleniu przyjęcia kierunkowego i techniki podania. Środek treningowy na kursie UEFA B, zaprezentował Stanisław Kwiatkowski, odpowiedzialny za technikę fundamentalną w Akademii Zagłębia Lubin.

1x1 - przyjęcie kierunkowe i technika podania 

Taką grafikę z łatwością przygotujesz w Programie ProTrainUp


Organizacja : 
-Z trzech pachołków stwórz trójkąt o długości boków ok. 1m.
-Zawodnicy ustawieni na przeciw siebie, jeden z piłką.
-Przygotuj wcześniej, większą ilość piłek obok 1 placu.

Przebieg: 
Grę rozpoczyna zawodnik z piłką, podaniem poprzez dwie dowolne ściany trójkąta zbudowanego z pachołków. Zadaniem drugiego zawodnika jest przyjęcie piłki i przegranie jej poprzez kolejne dwie dowolne ściany, jednak z zaznaczeniem, że pierwszą ścianą przez którą przegra piłkę nie będzie ściana przez którą piłkę otrzymał. Punkt, zdobywa osoba która popełni błąd i nie zdoła wykonać swojego zadania . Zawodnicy mogą wykonać tylko 2 kontakty z piłką. (przyjęcie kierunkowe oraz zagranie przez trójkąt). Wygrywa zawodnik, który po określonym czasie zdobędzie więcej pkt.

*(w ustawieniach zaznacz "szybkość :2" tak aby animacja płynnie się odtwarzała)
Modyfikacja
-Wprowadzenie, większej liczby kontaktów gdy zadanie sprawia trudności, zwłaszcza w młodszych kategoriach wiekowych.
-Zmiana długości boków trójkąta. 

Wskazówki:
-Wygrywa zawodnik, który zdobędzie więcej punktów.
-Głównym celem jest doskonalenie techniki podania i przyjęcia kierunkowego.
-Zwróć uwagę na dynamikę gry, zawodnik stara się jak najszybciej przegrać piłkę przez trójkąt.
-Zwróć uwagę na przyjęcie kierunkowe.Gra niezmiernie prosta w przygotowaniu, i gwarantuje wiele frajdy. Mamy tutaj dużą intensywność a do tego idealnie nadaje się do doskonalenia wspomnianych już aspektów, piłkarskiego rzemiosła (przyjęcia kierunkowego oraz techniki podania). Można stosować ją na zasadzie "Ligi Mistrzów", gdzie ustawiamy więcej stacji, i wygrany awansuje wyżej, a przegrany musi zagrać z niżej notowanym kolegą. 

Dziś, jak mogłeś zauważyć trenerze oprócz grafiki, udało mi się przygotować również animacje. Wiem,  że nie jest ona perfekcyjna ale dopiero uczę się możliwości programu ProTrainUp . Mam nadzieję, że mi to wybaczysz, a sama animacja też okaże się być pomocna. 

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy spodobała ci się ta propozycja środka treningowego  i co o niej sądzisz. Być może znasz podobne ćwiczenie, które idealnie spisywało by się na treningu ? Podziel się z nami wiedzą , po to powołaliśmy do życia " Trening z pasją " ! 

Sprawdź nasze inne propozycje środków treningowych TUTAJ

Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !

PARTNER PROJEKTU : www.matsport.com.pl