Relacja z Football Conference Motoryka 2018 - Szymon Kuriata

   Świetną okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i cennej wiedzy ze szkoleń są kursy trenerskie. Właśnie na jednym z takich kursów miałem okazję porozmawiać z jednym z uczestników tegorocznego Football Conference. Szymon, bo o nim mowa jest bardzo otwarty na aspekt dzielenia się wiedzą i z chęcią podzielił się nią, na łamach projektu Trening z pasją.  Specjalnie dla Was, Trenerzy przygotował krótką relację oraz udostępnił filmy z bardzo wartościowego szkolenia!

Relacja z Football Conference Motoryka 2018 

-Szymon Kuriata

Football conference 2018 
Motoryka 23.06.2018 

   Pierwszym z prelegentów był Paweł Krupa, który przedstawiał technologie Microgate. Trening pokazowy dotyczył pracy nad zwinnością zawodników i wykorzystaniem do tego wyżej wspomnianej techniki. Microgate bazuje na sferze poznawczej, która jest niezbędna do rozwoju zwinność u graczy. Praca nad technika biegu i prowadzenia piłki w zmiennych warunkach.

Michał Kwietniewski był kolejna osoba i w swoim wykładzie omówił znaczenie treningu siłowego w treningu piłkarskim. Przedstawił zestawienie porównawcze klasycznych metod siłowych i jego propozycji(bilateralne oraz unilateralne). Pokazał alternatywne ćwiczenia, które rozwijają siłę w kilku płaszczyznach oraz mają mniejsze znaczenie przy obciążeniach stawów.

Trzecim prelegentem był Michał Naulewicz, który przedstawiał swoje wyniki badań wydolności piłkarzy, która kształtowana była metodą Maximal Areobic Speed. Opisywał przebieg tej metody, na czym ona polega i jaki jest jej cel. 

Następny wykład dotyczył przyspieszania regeneracji pomeczowej oraz pourazowej. Jakub Nowosad mówił o tym jak zdiagnozować u zawodnika przemęczenie i jak uniknąć jego konsekwencji. Mówił również o znaczeniu metody manualnej przy działaniach pourazowej oraz o przyspieszaniu regeneracji pourazowej. Był temat rolowania i znaczenia tej czynności w treningu.

Największym autorytetem na tej konferencji był Rafał Buryta, który jest trenerem przygotowania motorycznego w Pogoni Szczecin. Przedstawiał statystyki biegowe klubów czołowych lig europejskich, co ukształtowało obraz ukierunkowania motoryki na bieganie sprintów przez piłkarzy. Buryta mówił o RAS(zwiększenie częstotliwości wykonania sprintów przez zawodnika podczas meczu) oraz w części praktycznej pokazał metody pracy nad tym elementem.

Konferencje kończyli Mateusz Oszust oraz Mateusz Kozieł, którzy mówili o tym jak poprowadzić treningi motoryczne w grupach młodzik i trampkarz. Podkreślali jak ważne jest odpowiednie dobranie metod, tak aby ich charakter nie obciążał psychiki młodych graczy. 

Zajęcia w części praktycznej prowadził Rafał Buryta oraz Oszust i Kozieł. Ten pierwszy demonstrował metody kształtowania wytrzymałości szybkościowej w plecionej w jednostkę treningowa z małymi grami. Mateuszowie swoją jednostkę oparli o progresje intensywności w ćwiczeniach techniczno-taktycznych. 

Opracowanie : Szymon KuriataMateriały Video:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nadchodzących szkolenia od Football Conference kliknij tutaj :
https://footballconference.pl/

Jeszcze raz dziękuje trenerowi Szymonowi za udostępnione materiały, i chęć podzielenia się nimi z na łamach tego projektu. Jeśli Tobie trenerze spodobała się ta relacja to daj mi o tym znać w komentarzu.

Mam też do Ciebie ogromną prośbę , udostępnij ten materiał , niech dotrze jak najdalej - to naprawdę zajmie Ci chwilę i nic nie kosztuje