Środki treningowe z pasją #6 - Kolorowy berek - Percepcja

Trenerze dziś chciałbym podzielić się z Tobą, berkiem którego pierwszy raz zobaczyłem na treningu w grupie U10 WKS Śląsk Wrocław. Właśnie odbywam tam staż szkoleniowy, a jak już wspominałem będę dzielił się tym co mogę tam zaobserwować na łamach projekty "Trening z pasją" 🔥🔥🔥🔥🔥

                 KOLOROWY BEREK - PERCEPCJA


Wymagany sprzęt : 
4 stożki/pachołki
Kolorowe oznaczniki / plastrony

Pole gry: Uwarunkowane ilościom zawodników

Główny cel ćwiczenia: Percepcja

Opis: Zawodnicy ustawieni w rozsypce na polu gry. Trener wybiera kilku berków oznaczając ich plastronami różnego koloru. Berek trzyma plastron w ręku tak aby był on dobrze widoczny dla wszystkich zawodników. Zadaniem berków jest dotknięcie dłonią zawodników uciekających oraz przekazanie im plastronu. Zawodnicy goniący starają się uciec przed berkami oraz dobrze rozglądać się po polu gry by być wstanie odpowiedzieć na zadane przez trenera pytanie dotyczące ilości berków. Gracz który otrzyma od trenera pytanie zatrzymuje się w miejscu i ma 3-4 sekundy na udzielenie poprawnej odpowiedzi, w tym czasie berek nie może go zaatakować. Jeśli gracz odpowie poprawnie kontynuuje dalej grę. Jeśli odpowie błędnie musi wykonać krótkie zadanie dodatkowe, np.: 5 pajaców, 3 przysiady , i dalej kontynuuje dalej grę. Trener cały czas zmienia osoby będące berkami, oraz zmienia kolorowe oznaczenia berków, tak aby liczba berków oraz kolory ciągle były zmieniane, co zmusza zawodników do ciągłej obserwacji otoczenia. 

Przykładowe pytania trenera : Ilu jest teraz wszystkich berków ? Ilu jest berków zielonych/czerwonych/niebieskich ? Jakiego koloru berkiem jest Kamil ? Czy Sławek i Tomek są berkami tego samego koloru ? 

Progresja ćwiczenia : Zawodnik który otrzymuje pytanie od trenera ma mniej czasu na odpowiedź, nie zatrzymuje się oraz może zostać zaatakowany przez berka.

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy spodobała ci się ta gra i co o niej sądzisz. Być może znasz podobne ćwiczenie, które idealnie spisywało by się na treningu ? Podziel się z nami wiedzą , po to powołaliśmy do życia " Trening z pasją " ! 

_______________________________________________________________________________Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !