Materiały szkoleniowe #4 - Piłka Nożna Jutra - PZPN

Witaj Trenerze,

Jak wiesz nasz projekt, ma za główne zadanie dzielić się wiedzą, doświadczeniem, swoimi spostrzeżeniami i zwiększeniem świadomości na temat treningu piłkarskiego. Aby spełnić powyższe założenia, na łamach naszego bloga publikować będziemy różnego rodzaju materiały szkoleniowe, które pozwolą zgłębiać tajniki trenerskiego rzemiosła oraz poszerzą wiedzę niejednego z was.

W czwartej odsłonie serii "materiały szkoleniowe", chcemy przekazać wam publikację PZPN "Piłka Nożna Jutra". Ta darmowa publikacja PZPN, ukazała się bardzo dawno temu, i choć nakład papierowy już dawno się skończył, można pobrać ją w formie elektronicznej. Postanowiłem ją tutaj udostępnić z dwóch powodów. Znajomość tej publikacji jest nadal wymagana na większości kursów organizowanych przez lokalne ZPN-y. Druga sprawa to nie wygodna forma w jakiej była dostępna. Pobrać można ją w wersji PDF, gdzie musimy każdy rozdział pobierać osobno. Tutaj scaliłem je wszystkie i możecie pobrać je jako jeden plik.Tytuł : Piłka Nożna Jutra - PZPN

Opis :(Wstęp):
Polski Związek Piłki Nożnej postawił sobie za cel opracowanie kompleksowego systemu szkolenia dzieci i młodzieży. To wydawnictwo jest kolejną w ostatnim czasie publikacją mającą na celu przybliżenie szkoleniowcom najnowszych metod treningowych i zaprezentowanie trendów obowiązujących w pracy z najmłodszymi adeptami futbolu. 

PZPN od kilku lat ściśle współpracuje z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej. U naszych zachodnich sąsiadów szkolenie dzieci funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie. Życzliwość naszych partnerów sprawiła, że pracując nad tym wydawnictwem, mogliśmy w szerokim zakresie czerpać z ich wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

Jestem przekonany, że wprowadzenie w naszym futbolu jednolitego systemu kształcenia szybko przyniesie wymierne korzyści. Najpierw w postaci podniesienia profesjonalizmu prowadzonych zajęć z młodzieżą, a następnie wzrostu umiejętności młodych piłkarzy. Odpowiednie do wieku piłkarza treningi, korzystanie przez szkoleniowców z najlepszych, sprawdzonych metod, musi zaowocować dużo lepszym niż dotychczas przygotowaniem młodego zawodnika do wejścia w profesjonalny świat futbolu.

Pamiętajmy jednak, że profesjonalnymi piłkarzami zostaną nieliczni, a radość z gry w piłkę nożną muszą czerpać wszystkie uprawiające futbol dzieci. Dziękuję naszym szkoleniowcom, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. Bez ich wiedzy i zaangażowania nie mogłaby powstać. Mam nadzieję, że przyniesie ona wiele dodatkowych impulsów do dalszego szkolenia dzieci i młodzieży i zaowocuje sukcesami naszych klubów i reprezentacji. Dlatego bardzo zależy nam, żeby ta publikacja dotarła do jak najszerszej rzeszy grupy odbiorców, nauczycieli, instruktorów i trenerów pracujących z dziećmi. Na tym nie koniec naszych wydawnictw ujednolicających szkolenie. Już teraz pracujemy nad publikacją dotyczącą pracy treningowej z młodzieżą do lat 18.
-Prezes PZPN, Grzegorz Lato.


Zdecydowanie ta publikacja PZPN, powinna trafić do każdego trenera w Polsce. Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !