Materiały szkoleniowe #2 - Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci - PZPN

W drugiej odsłonie "materiały szkoleniowe", chcemy zaprezentować najnowszą publikację Polskiego Związku Piłki Nożnej, pt. " Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci ". 

Polski Związek Piłki Nożnej przygotował nowy materiał szkoleniowy przeznaczony dla trenerów oraz nauczycieli wychowania fizycznego. „Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci” jest kolejną publikacją opracowaną dzięki współpracy pomiędzy PZPN, a Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej (DFB).

Nowa książka jest skierowana przede wszystkich do tych szkoleniowców, którzy pracują z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat. Zaprezentowane w niej metody oraz środki treningowe mają służyć trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego w jak najlepszym wprowadzeniu młodych zawodników w podstawowe elementy piłki nożnej. Tytuł :  Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci - PZPN.

Opis : (wstęp) : 
Drodzy Trenerzy,
przekazujemy w Wasze ręce najnowszą publikację Polskiego Związku Piłki Nożnej skierowaną specjalnie do Was. „Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci” to 9 segmentów poświęconych w całości szkoleniu  dzieci w najmłodszych kategoriach wiekowych: skrzatach, żakach i orlikach.

W rozwoju młodych piłkarzy jest to okres szczególnie ważny, bo jak wiadomo – czego Jaś się nie
nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Żeby wyrośli nam dorośli piłkarze, którzy zastąpią obecnych reprezentantów, musimy już dzisiaj uczyć dzieci tajników piłki nożnej. Przede wszystkim jednak musimy zachęcić je do grania i zainspirować do tego, żeby nie tylko na treningu, ale w każdej wolnej chwili grały na boisku, na podwórku, w parku i w każdym innym miejscu.

Najlepszych piłkarzy wychowają najlepsi Trenerzy, a najlepsi Trenerzy to ci, którzy wciąż się uczą, zdobywając nową wiedzę, śledząc trendy obowiązujące na całym świecie. „Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci” to na pewno duża dawka wiedzy, którą – mam nadzieję – zastosujecie w swojej codziennej pracy z zawodnikami. Dzisiaj dostęp do wszelakich ćwiczeń, zabaw i gier m.in. dzięki Internetowi jest bardzo ułatwiony. Oprócz środków treningowych w szkoleniu dzieci potrzebna jest systematyczna praca i przemyślany plan. „Podręcznik trenera piłki nożnej dzieci” wraz z innymi materiałami Polskiego Związku Piłki Nożnej dostarcza właśnie takiej usystematyzowanej wiedzy, którą każdy trener może zastosować w swojej wizji szkolenia długoterminowego.

Koledzy Trenerzy! Korzystajcie z tej wiedzy, a wszystko dla dobra naszych dzieci i młodzieży, z której wyrosną przyszli reprezentanci Polski. - Zbigniew Boniek - Prezes PZPN.


POBIERZ - PODRĘCZNIK TRENERA PIŁKI NOŻNEJ DZIECI - PZPN


Zdecydowanie ta najnowsza publikacja PZPN, powinna trafić do każdego trenera pracującego z dziećmi w Polsce. Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !