Materiały Szkoleniowe #3 - GRY ZADANIOWE

W trzeciej odsłonie "materiały szkoleniowe", chcemy zaprezentować jeszcze cieplutką, publikację Polskiego Związku Piłki Nożnej, która jest suplementem do Narodowego Modelu Gry.
Opis : (wstęp) : 
       Jednym z podstawowych zadań, które stoją przed Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jest podniesienie poziomu kształcenia trenerów oraz szkolenia piłkarzy. Etap początkowy tego procesu został zakończony wraz z publikacją Narodowego Modelu Gry, czyli podręcznika, który uregulował podstawowe kwestie systemowe, czym ułatwił pracę trenerów. 

      Premiera Narodowego Modelu Gry była jednak fazą wstępną naszych działań. Niemal równolegle rozpoczęły się i wciąż trwają działania związane z suplementami dotyczącymi poszczególnych aspektów szkolenia. Gry zadaniowe to idealna forma rozwoju zawodników: wymagająca kreatywności od trenera, a  piłkarzy rozwijająca w warunkach meczowych. Rywalizacja pod presją przeciwnika podnosi istotną we współczesnym futbolu intensywność zajęć, wpływa na decyzyjność grających i wymusza myślenie na boisku, ciągłe szukanie rozwiązań. 

      Wraz ze świetnymi wynikami reprezentacji Polski ciągle rośnie zainteresowanie piłką nożną. Jest coraz więcej szkółek, kluby dostrzegają potrzebę podnoszenia standardów swoich akademii, rośnie również świadomość samych trenerów. W działaniach Departamentu Szkolenia oraz Szkoły Trenerów PZPN zauważamy postęp, który w kolejnych latach powinien dać nam coraz lepszych piłkarzy, atrakcyjniejsze rozgrywki krajowe oraz coraz silniejszą reprezentację A. Dlatego tak pomocna była reorganizacja i unifikacja kształcenia oraz ułatwienie w zdobywaniu podstawowych licencji Grassroots C i Grassroots D, jak również na wyższych szczeblach. Wzrastającej liczbie trenerów chcemy pomóc w pierwszym kroku, a także na kolejnych etapach ich pracy. Nie robimy tego poprzez narzucanie rozwiązań, ale sugerowanie tych, które są efektem połączenia wiedzy teoretycznej i praktycznej grupy zgromadzonych w projekcie trenerów. 

Wszystkim w polskim środowisku piłkarskim potrzebna jest konsekwencja oraz cierpliwość w działaniu. Stąd pierwszy z suplementów jest także sygnałem, że dla coraz szerszego grona trenerów przygotowujemy kolejne równie pomocne wydania. - Zbigniew Boniek - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej 


Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !