TRENING BRAMKARSKI #1 - Gra w trójkącie z elementami chwytu piłki

   Każdy z nas szkoleniowców planując jednostkę treningową, chcę ją przygotować tak aby każdy z naszych zawodników podnosił swój poziom wyszkolenia. Ten cykl wpisów skoncentrowany będzie na treningu bramkarskim, o którym większość szkoleniowców zwłaszcza w ligach niższego szczebla często zapomina. Przedstawiać będziemy w nim proste ćwiczenia bramkarskie, które każdy trener będzie mógł, wpleść w swoją jednostkę treningową, bez konieczności obecności trenera bramkarzy."Gra w trójkącie z elementami chwytu piłki"
Wymagany sprzęt :
- Piłki
- 4 wysokie pachołki
- 2 stożki
- Drabinka koordynacyja
- Obręcze

Pole gry: 15m. x 15m.

Opis: Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice(w trójkącie). Bramkarz A rozpoczyna grę długim podaniem po ziemi do Bramkarza B, który wychodzi na pozycję do podania, po przyjęciu kierunkowym natychmiast zagrywa piłkę do kolejnego Bramkarza C, po czym biegnie na jego miejsce. Bramkarz C przejmuje piłkę kierunkowo i prowadzi piłkę na miejsce rozpoczęcia ćwiczenia.
W tym czasie Bramkarz A, pokonuje drabinkę koordynacyjną w sposób wskazany przez trenera, następnie wykonuje chwyt piłki z upadkiem w prawo, pokonuje tor koordynacyjny ustawiony przez trenera z obręczy w dowolny sposób, wykonuje chwyt piłki z upadkiem w lewo. Po powrocie do pozycji stojącej, Bramkarz A chwyta piłkę uderzoną przez trenera w określony sposób. Po chwycie Bramkarz A, odrzuca piłkę do trenera i zajmuje miejsce, które na początku ćwiczenia zajmował Bramkarz B.

Modyfikacje: 
- Bramkarz A rozpoczyna ćwiczeni podając piłkę w różny sposób, np. wyrzut piłki górą, bądź podaje piłkę ręką po podłożu.
- Pokonywanie drabinki oraz toru koordynacyjnego w różny sposób.
- Bramkarz C prowadząc piłkę na miejsce rozpoczęcia ćwiczenia pokonuje slalom ze stożków bądź tyczek.
- Zmiana kierunku gry. (Pierwsze podanie do Bramkarza C.)

Punkty szkoleniowe: 
- Zwracamy uwagę na poprawność wykonania podań.
- Zwracamy uwagę na siłę podań i wyrzutów.
- Zwracamy uwagę na poprawne wykonanie przyjęcia kierunkowego.
- Bramkarze B i C wyraźnie wychodzą na pozycję , w pozycji otwartej ( stwarzanie linii podania).
- Zwracamy uwagę na technikę chwytu piłki uderzonej po ziemi oraz w powietrzu.
- W ostatnim etapie ćwiczenia, przed podaniem od trenera do Bramkarza A, zwracamy uwagę na poprawną postawę bramkarza.


Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu podziel się z nami swoją opinią na jej temat. Jeśli chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych dla bramkarzy, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !