Środki treningowe z pasją #5 - "Rotacja w kwadracie"


🔥Dziś chcemy zaprezentować małą grę którą umownie nazwaliśmy "Rotacja w kwadracie" ,a którą w ramach Akademii Piłkarskiej Grassroots 2017, zaprezentował Michał Libich. Temat jednostki treningowej : "Rozwój percepcji i zachowania taktyczne zawodników w fazach przejściowych gry."
Gra zaprezentowana została w części wstępnej jednostki treningowej i ukierunkowana była szczególnie na rotacje zawodników na pozycjach.🔥

"Rotacja w kwadracie"Wymagany sprzęt : 
4 stożki/pachołki
2 piłki
oznaczniki / plastrony

Pole gry: 20m x 20m.
Na każdym z rogów ustawiamy stożek/pachołek.

Główne cele gry: Rotacja na pozycjach, przyjęcie  kierunkowe, komunikacja niewerbalna (otwarta pozycja ciała).

Opis: Zawodnicy ustawieni tak jak na grafice. Trzech zawodników przy stożkach( dwóch z piłką) i jeden zawodnik wewnętrzny. Zadaniem zawodnika wewnętrznego jest wybór jednego z zawodników z piłką i zasygnalizowanie poprzez ustawienie swojej pozycji ciała chęci do gry. Po otrzymaniu piłki zawodnik wewnętrzny kierunkowym przyjęciem, obraca się w kierunku zawodnika który aktualnie nie ma piłki i zagrywa do niego. W tym czasie zawodnik który wykonywał pierwsze podanie( na grafice zawodnik nr.1), rotuje w miejsce nie zajęte przez żadnego z zawodników (wolny stożek). 
Zmiana zawodnika wewnętrznego po 3-4 minutach. 

Uwaga: Zawodnicy zewnętrzni mogą podać piłkę tylko wtedy, gdy zawodnik wewnętrzny wyraźnie zasygnalizuje od kogo chcę otrzymać podanie ! (komunikacja niewerbalna).

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy spodobała ci się ta gra i co o niej sądzisz. Być może znasz podobne ćwiczenie, które idealnie spisywało by się na treningu ? Podziel się z nami wiedzą , po to powołaliśmy do życia " Trening z pasją " ! 

_______________________________________________________________________________

Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !