Środki treningowe z pasją #4 - Mała gra "7 piłek" - z elementami gry w przwadze.

Mała gra "7 piłek"


Trenerze,dziś chciałbym przedstawić ci małą grę, którą pokazał mi znajomy odbywający staż w akademii piłkarskiej Atletico Madryt. Gra podpatrzona od Hiszpanów opiera się na fundamencie gry w przewadze i idealnie spełnia swoje zadanie. 


Mała gra "7 piłek"Wymagany sprzęt : 
4 pachołki
6 stożków
4 wysokie tyczki
7 piłek
oznaczniki/plastrony

Pole gry:
Na dłuższych bokach placu gry, co 5 metrów, ustawiamy stożki a na nich umieszczamy piłki. Na bokach krótszych, ustawiamy 3 metrowe otwarte bramki z wysokich tyczek.

Główne cele gry: Wykorzystywanie gry w przewadze

Opis: Wyjściowym założeniem gry jest gra w układzie 4x4. Zadaniem drużyny w posiadaniu piłki jest zdobycie bramki. Po zdobyciu bramki, zawodnik który wykonał to zadanie biegnie po piłkę, która przez otwartą bramkę opuściła boisko. W tym czasie dowolny zawodnik drużyny przeciwnej, podbiega do jednego ze stożków na boku boiska, i wprowadza do gry jedną z piłek. W tym momencie, gra toczy się w układzie 4x3. Strzelec bramki odkłada piłką na zwolniony wcześniej stożek.

Uwaga :
-Zwracamy w tej grze szczególną uwagę na jej główne założenie, czyli wykorzystanie gry w przewadze.
-Jeśli drużyna grająca w przewadze np. 4x3 straci kolejną bramkę, gra zmienia układ do 4x2 itd.

Przedstawiona gra idealnie nadaje się do doskonalenia gry w przewadze , a do tego doskonali jeszcze wiele innych aspektów piłkarskich : stwarzanie linii podania, rotacja na pozycjach, próba natychmiastowego odbioru piłki po stracie, prowadzenie piłki czy drybling.

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy spodobała ci się ta gra i co o niej sądzisz. Być może znasz podobne ćwiczenie, które idealnie spisywało by się na treningu ? Podziel się z nami wiedzą , po to powołaliśmy do życia " Trening z pasją " ! 

_______________________________________________________________________________
Trenerze jeśli chciałbyś otrzymać wiadomość e-mail z treścią tego ćwiczeni oraz grafiką w lepszej jakości, bez naszego logo podaj swój adres e-mail w komentarzu.

Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – zostaw „lubię to”👍 i udostępnij !💻 To nic nie kosztuje !