Materiały szkoleniowe #1 - Narodowy Model Gry

Witaj Trenerze,

Jak wiesz nasz projekt, ma za główne zadanie dzielić się wiedzą, doświadczeniem, swoimi spostrzeżeniami i zwiększeniem świadomości na temat treningu piłkarskiego. Aby spełnić powyższe założenia, na łamach naszego bloga publikować będziemy różnego rodzaju materiały szkoleniowe, które pozwolą zgłębiać tajniki trenerskiego rzemiosła oraz poszerzą wiedzę niejednego z was.

W pierwszej odsłonie serii "materiały szkoleniowe", chcemy przekazać wam publikację PZPN "Narodowy Model Gry". Ta darmowa publikacja PZPN, ukazała się już jakiś czas temu, i choć nakład papierowy już dawno się skończył, można pobrać ją w formie elektronicznej. Zapewne wielu z was, już zapoznało się z treścią "NMG", ale wciąż na różnych grupach dyskusyjnych pojawiają się pytania o tę publikację. Dlatego właśnie ta lektura ukazuje się na łamach naszego projektu jako pierwsza !Tytuł : Narodowy Model Gry - PZPN

Opis : Długo wyczekiwana publikacja opracowana i wydana przez Polski Związek Piłki Nożnej, będąca oficjalnym, ogólnopolskim podręcznikiem do gry w piłkę nożną uwzględniającym najnowsze trendy w nauce tego sportu. Książkę przygotował zespół autorów - trenerów i znawców tematu (Marcin Dorna, Krzysztof Paluszek, Miłosz Stępiński, Maciej Stolarczyk, Robert Śliwowski). W książce za pomocą krótkich opisów, grafik, rysunków i zdjęć opisano kolejno zagadnienia związane ze szkoleniem i grą w piłkę nożną. Między innymi takie jak podstawowe zasady gry i treningu, model gry w piłce młodzieżowej, organizacja gry w ataku i w obronie, przejście z ataku do bronienia i odwrotnie.


Zdecydowanie ta publikacja PZPN, powinna trafić do każdego trenera w Polsce. Jeśli taka forma wpisów przypadła Ci trenerze do gustu, i chciałbyś abyśmy publikowali więcej materiałów szkoleniowych, daj nam znać w komentarzu !  


Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – będę wdzięczny jeśli poświęcisz kilka sekund i udostępnisz ten materiał dalej. 💻 To nic nie kosztuje !