Środki treningowe z pasją #3 - 1x1 Z FAZAMI PRZEJŚCIOWYMI

Mała gra 1x1 z fazami przejścia


🔥Dziś chcemy zaprezentować małą grę 1X1 , którą w ramach Akademii Piłkarskiej Grassroots 2017, zaprezentował trener żeńskiej reprezentacji polski - Miłosz Stępiński. Temat jednostki treningowej : "Gry doskonalące fazy przejściowe Atak/Obrona - Obrona/Atak do wykorzystania w treningu dzieci i młodzieży zgodnie z NMG."


Mała gra 1x1 z fazami przejściaWymagany sprzęt : 
5 pachołków/ stożków
✔5
4 wysokie tyczki
piłki
pił
oznaczniki/plastrony
bramka

Pole gry: 20x20m.

Główne cele gry: pojedynek 1x1, podejmowanie właściwych decyzji, szybki odbiór piłki po stracie

⚽Opis: Grę zaczyna obrońca (nr.2) długim podaniem do dowolnego napastnika. Po otrzymaniu piłki zadaniem napastnika jest wygranie pojedynku i zdobycie gola, poprzez oddanie strzału na bramkę chronioną przez bramkarza. Zadaniem obrońcy jest zapobiec oddaniu strzału przez napastnika, a w dalszej fazie odbiór piłki i zdobycie punktu poprzez przeprowadzenie piłki przez jedną z dwóch otwartych bramek. Po skończonej akcji napastnik i obrońca zamieniają się miejscami.

Modyfikacja:
Gdy piłkę otrzymuje napastnik, zaprasza jednego z partnerów do pomocy i gra toczy się w układzie 2x1.

Koniecznie daj znać w komentarzu, czy spodobała Ci się ta gra i co o niej sądzisz. Być może znasz podobne ćwiczeni który idealnie spisywało by się na treningu ? Podziel się z nami wiedzą , po to powołaliśmy do życia " Trening z pasją !
___________________________________________

Ideą projektu „Trening z pasją” jest dzielenie się wiedzą i pasją , dlatego mam ogromną prośbę do Ciebie trenerze👨, trenerko👩, zawodniku🏃, rodzicu👪 o przekazanie tego materiału dalej – zostaw „lubię to”👍 i udostępnij !💻 To nic nie kosztuje !