Środki treningowe z pasją #2 - 4x4 w 3 strefach Atak-Obrona-Atak.

Mała gra 4x4 w 3 strefach Atak-Obrona-Atak.

Dziś chcemy zaprezentować małą grę 4x4 , którą w ramach Akademii Piłkarskiej Grassroots 2017, zaprezentował Michał Libich. Temat jednostki treningowej : "Rozwój percepcji i zachowania taktyczne zawodników w fazach przejściowych gry."

 ____________________________________________

Gra 4x4 w 3 strefach Atak-Obrona-Atak.
Wymagany sprzęt:
8 pachołków/stożków
piłki
oznaczniki
Pole gry: 10m x 15m
Główne cele gry: Utrzymać się przy piłce, stwarzać linie podania, rotacja na pozycjach, próba natychmiastowego odbioru piłki po stracie.
Opis: W strefie A toczy się gra 3x1. Drużyna będąca w posiadaniu piłki ma za zadanie utrzymać się przy niej możliwie jak najdłużej. W momencie straty drużyna przeciwna ma za zadanie przenieść piłkę do strefy A' , wykorzystując w tym celu zawodnika w strefie B. Gra w strefie B, toczy się zawsze w układzie 1x1. Jeśli cel zostanie zrealizowany zawodnicy rotują między sobą w taki sposób by gra w strefie A' toczyła się analogicznie do wcześniejszych założeń, czyli 3x1, a w strefie B - 1x1.
Progresja ćwiczenia:
Wprowadzenie do gry kolejnych zawodników, np. Gra w strefie B w układzie 2x2

___________________________________________
Trenerze jeśli chciałbyś otrzymać wiadomość e-mail z treścią tego ćwiczenia oraz grafiką w lepszej jakości, bez naszego logo podaj swój adres e-mail w komentarzu.